Dingenis Petrus van Hese, Arnz. maakt weer burengerucht (1894)

Dingenis Petrus verbaliseert voor burengerucht

 

Op 30 september 1894 zag agent van politie Pieter den Hollander omstreeks kwart voor elf die avond, in de Sint Jacobsstraat te Goes Dingenis Petrus van Hese oud 24 jaar, arbeider en wonende aan de Oostsingel te Goes, zo hard stond te vloeken en te zwetsen, dat de nachtrust der inwoners in die buurt, die toen al geruime tijd was ingegaan kon worden verstoord.

Op de aanmaning van den Hollander dat hij zich stil moest houden, voegde Dingenis Petrus hem de woorden toe: “Dat verdom ik en je kalk maar op en er is in Middelburg nog meer brood”.

Natuurlijk werd hij op de bon geslingerd en kreeg hij voor dit vergrijp door de kantongerecht te Goes wegens straatschenderij 15 gulden boete of 3 dagen hechtenis